Noorte motiveerimise teemalise konverentsi kokkuvõte ja materjalid

Teist aastat järjest korraldasime huvilistele motiveerivat intervjueerimist tutvustava ürituse, sel korral siis teemal „Millised on võimalused kasutada motiveerivat intervjueerimist töös noortega?“ ja konverentsina. Konverentsi päev möödus juba tuttavas, valdavalt praktilises formaadis: hommikupoolikul mõned diskussioonile kutsuvad ettekanded, millele järgnesid praktilised töötoad. Siinkohal tänada auditooriumi nende sisukate küsimuste ja kaasamõtlemise eest!

Mis konverents see on, kus nalja ei saa!

Ettekandeid oli konverentsil kolm ja töötubasid neli. Kõige populaarsemaks osutus töötuba toimivatest võtetest töös noortega. Sellel aastal jagasid konverentsil kogemust ja tõendust MI rakendamisvõimalustele töös noortega lisaks EMITA enda asjatundjatele veel ka kutsutud välisesineja Rootsist ja kogemusi, mida jagada Erik Knifstömil jätkus. Nii nagu konverents hoogsalt algas, nii see ka terve päeva kulges: avasõnadeks jagas kogemust ja laiemat vaadet MI rakendamisvõimalustele töös noortega Anne Õuemaa Tartu Linnavalitsuse kultuuriosakonnast.

’The best MI book forever’ – nii ütles esimese eesti keelde tõlgitud MI raamatu kohta meie külaline ja mida muud parimale konverentsi avajale ikka tänutäheks kinkida.

Ettekannetele järgnenud töötubades, mis keskendusid lisaks võtetele töös noortega meditsiinis ja muidu veel MI rakendumise viisidele organisatsioonides ning gruppides, jätkusid sisukad arutelud ja kogemuste vahetamised. Kuulda ja näha oli palju rahulolevaid osalejaid, mis päeva eriti kordaläinuks muutis.

Kolm ühes: MI-d noortega rakendajad Erik, Tõnu ja Ljudmilla. Lõppkokkuvõttes aga vahet pole, kas kogemused on pärit Rootsist või Eestist, see mis on hea ja millest on abi, töötab ühtemoodi kõikjal.

 

Veelkord suurimad tänud osalejatele ja korraldajatele! Kohtumiseni aasta pärast!

EMITA

 

Konverentsi materjalid leiad siit:

MI töös noortega Tõnu ja Ljudmilla

Erik Knifstöm ettekanne

Pädevused_MI-s_Karton