Siit lehelt leiad ülevaate erinevatest EMITA kursustest ja õppekavadest. Infot algavate koolituste kohta leiad siit. 
Kui sa parajasti ei leia koolituskalendrist sobivat koolitust, siis anna siin lingil oma soovist teada. Võtame arvesse ja anname sobivatest võimalustest teada.

UUDIS!

2023 aastal jõudis lõpule kolm aastat väldanud protsess, mille käigus panid EMITA liikmed kokku ja testisid MI-d tutvustavat veebikursust, et seda tasuta jagada kõigi huvilistega siin meie EMITA kodulehel.  

MOTIVEERIVA INTERVJUEERIMISE BAASOSKUSTE KURSUSED

MI baasoskuste veebikursus on loodud Moodle õpikeskkonnas. Kursusel on kaks eesmärki: (1) anda huvilistele ülevaade MI-st ning (2) valmistada ette MI-st huvitujaid rakendaja väljaõppeks – konkreetsemalt on eesmärgiks ühtlustada rakendaja koolitusele sisenejate taset ja teadmisi MI-st. Ühtlasi on see kursus ka MI rakendaja õppekava alusmooduli osaks.

Kursus koosneb 5 õppemoodulist, mis sisaldavad MI-d tutvustavaid tekste koos lugemisharjutustega, õpetavaid ja näitlikustavaid videoid, lindistusi, erinevaid iseisesvalt läbitavaid ülesandeid ja harjutusi ning enesekontrolli teste.

Kursust saab läbida külalisena nii palju kordi, kui on soovi. Kursusele ennast registreerima ei pea, kursus on tasuta. Selle kursuse läbimise eest tõendit või tunnistust me ei jaga. Tõendi saamiseks tuleb sooritada test, mida saab teha EMITA kooli kaudu. Testi saab sooritada kindlaks määratud aegadel kahel korral aastas, selleks tuleb enda soovist EMITA kooli kontaktmeilile teada anda. Test on tasuline.

Sama Moodle kursuse põhja kasutatakse ka EMITA 2-3 päevastel MI sissejuhatavatel kursustel, mille käigus saab samuti sooritada testi. Sissejuhatavate kursuste eesmärk on aidata osalejatel MI tausta,  olemust ja võtteid lahti mõtestada ning juba ka natuke praktikas järgi proovida ehk harjutada koolitaja juhendamisel. 

Kursusel erinevaid teemasid läbides märkad kindlasti juba ka nende rakendamise võimalusi. Ometi jääb sellest tõenäoliselt väheseks, et meetodit kasutama hakata. Seetõttu ongi siit võimalus edasi liikuda EMITA rakendaja õppekavale (vt allpool), millele sisenemiseks on antud baasoskuste kursus eelduseks kas siis ainult veebis läbituna või ka koos sissejuhatava treeninguga, pluss testi sooritamine (MI alusmoodul).

Soovi korral saad lisainfot kool@emita.ee

©  Motiveeriva intervjueerimise baasoskuste kursuse näol on tegemist EMITA kursusega ning selle sisu kopeerimine ja levitamine väljaspool EMITAT ei ole lubatud. Kursuse autorid: Inga Karton, Raili Juurikas, Elina Malleus, Tõnu Jürjen, Maret Sildala, Asta Vaks, Marina Paddar.

Kui soovid jagada meiega oma kogemust kursusest, siis me oleme selle eest väga tänulikud! Tagasisidet saad anda selle lingi kaudu:

MOTIVEERIVA INTERVJUEERIMISE RAKENDAJA KURSUS

Motiveeriva intervjueerimise rakendaja väljaõpe eesmärgiks on anda kursuslastele teadmised ja oskused MI oskuslikuks rakendamiseks oma igapäevases töös nagu ka luua alused enda järjepidevaks arendamiseks MI praktiseerijana. Täpsemalt loe õppekava kohta siin.

Rakendaja väljaõppe maht on 10 EAP-d ja see  jaguneb kolme alamoodulisse:

  • Motiveeriva intervjueerimise alusmoodul (2 EAP)
  • Motiveeriva intervjueerimise põhimoodul (6 EAP) 
  • Juhendatud motiveeriva intervjueerimise praktika moodul (2 EAP)

Kursus kestab 6-8 kuud ja selle jooksul toimub 6 kontaktseminari ja 4 grupisupervisiooni veebis, ning kaks salvestatud töönäidisel tuginevat individuaalset supervisiooni: üks kursuse alguses ja teine lõpus.

© 2024 EMITA - Proudly powered by theme Octo